8 липня: Відеопоезія від фестивалю CYCLOP на творчій платформі «ARTPOLE.IF» (с.Уніж)

By 29.06.2014Події
10402455_10201537456392961_4851713856681235526_n

8-12 липня в селі Уніж (Івано-Франківська обл.) відбудеться Міжнародна творча платформа «ARTPOLE.IF».

Кордони — лінії. Лінії розмежовують простір. Лінії сполучають точки в просторі. Точки і лінії утворюють орнаменти. Геометрія межує з мистецтвом. Твій рух у просторі, шлях, лінія, означена відбитком твоїх слідів. Кордони і орнаменти — тема АртПоля цьогоріч. Риски — риси. Сліди — наслідки. Відбитки в часі й просторі. Визначити важливі для нас знаки й символи, вигадати нові, відчути ритм їх повторення й створити актуальний орнамент. Разом відшукати нову форму, використовуючи різноманітні знання і набутий протягом останнього року спільний досвід. У міжнародній лабораторії АртПоля передбачається багато тематичних авторських проектів, що створюються спеціально для цієї події, спілкування й тотальне залучення всіх до різноманітних творчих процесів.

Цього року ARTPOLE стане майданчиком для зустрічі митців з Донецька і Львова, Харкова та Івано-Франківська, Криму й Карпат. Крім українців, у програмі учасники з Польщі, Австралії, Мозамбіку, Туреччини та Росії — вони не відміняють концерти з огляду на події, а навпаки — вважають необхідними взаємопідтримку й процес спільного творення.

На перші три вечори заплановані покази і обговорення документального кіно й відеопоезії. 11 липня на Великій сцені — новий проект Юрія Андруховича і польського гурту Karbido. 12 липня всі майстер-класи продемонструють свої напрацювання, також відбудуться екскурсії з оглядом лендарт-об’єктів та переглядом перформансів. У вечірньо-нічній музичній програмі — Марк Токар Тріо (Україна), AksakBalkanTrio (Польща) та ін. Повна програма АртПоля.


8 липня до творчої лабораторії в Уніжі доєднається й команда Фестивалю відеопоезії «CYCLOP» (Поліна Городиська). Веземо із собою лекцію про кордони/чи то їх відсуність та найцікавіші зразки сучасної української та світової (Німеччина, США, Канада, Шанхай, Греція, Аргентина) відеопоезії.

Окрему увагу цього разу приділимо нашим російським друзям та партнерам — фестивалю відеопоезії «П’ята нога». (Організатори: Катерина Троєпольська та Андрій Родіонов. ЖЖ фестивалю: http://krakadil1922.livejournal.com/)

«Залежно від нашого сприйняття «кордон» може набувати різноманітних значень. Наприклад, кордон – як засіб відмежування від іншого, чужого, незнаного. Або навпаки? Кордон – як лінія дотику, умова співіснування. Відкривати ці таємниці співбуття, будувати замість стін спільний фундамент, бачити перехрестя, а не колючі дроти – чи не в цьому полягає мистецтво?

Головна принада відеопоезії якраз у тому, що вона — зажди на перехресті (жанрів, сенсів, дефініцій) і завжди поза межами (географічними та політичними, мовними та умовними). Саме на цій стадії активного самостворення, в момент хиткої рівноваги між баченим, чутим та відчутим (відео, звук, поезія) відбувається диво – відкривається новий вимір поетичної реальності.»


ARTPOLE у Facebook: https://www.facebook.com/events/649339468491276/
ARTPOLE Вконтакті: http://vk.com/artpoleif
Офіційний сайт: www.artpole.org.

Таня Манзюк (координатор проектів агенції ARTPOLE) та Анатолій Бєлов (художник) про ARTPOLE.IF: