Візьми участь у Відеопоетичній Лабораторії!

By 07.10.2015конкурс
CYCLOP_VLab_ua_2015

Відеопоетична Лабораторія фестивалю CYCLOP шукає відчайдушних і зухвалих візуалів!)
Ми пропонуємо: прекрасну поезію, мегакрутих кураторів, мінімум часу і максимум свободи.

За три дні наші команди пройдуть шлях від тексту до фільму, перетворивши на відеопоезії вірші Олега Лишеги. На них очікують пошук образів і концепцій, втілення отриманої ідеї за допомогою бездушної техніки та підручного реквізиту, палкі суперечки з приводу методів і засобів, напружений монтаж, хвилююча презентація робіт, нещадна критика і визнання глядачів.

Цього року учасники Відеопоетичної лабораторії CYCLOP отримають повну свободу: знімати і монтувати відео можна де завгодно, і на це є цілих три дні. Але розслабитися не дадуть суворі, але справедливі куратори з Національного Центру Олександра Довженка (Культурний Кластер Довженко-Центр) які поділяться безцінним досвідом і підкажуть, як втілити найбожевільніші задуми.

Пам’ятайте: відеопоезія – це не просто гарний кліп до вірша, що збирає оплески та лайки. Це шанс вловити невловиме, поєднати непоєднуване, і, схопивши те, що манить, але завжди лишається між рядків, створити нову реальність. Більшу, ніж текст, поетичнішу, ніж кіно, і потужнішу, ніж музика. Творіть, надихайтеся й надихайте!)

20-22 листопада в Києві пройде V-й Фестиваль відеопоезії CYCLOP. Програма фестивалю містить лекції, воркшопи, круглі столи та дискусії, презентації міжнародних конкурсів та фестивалей, демонстрацію кращих зразків української та світової відеопоезії, конкурсну програму, церемонію нагородження та інші цікаві проекти.

У 2015 році в рамках фестивалю відбудеться й друга «Відеопоетична Лабораторія» — проект, що перебдачає створення умов для креації та популяризації Відеопоезії як жанру та явища кіномистецтва, а також ознайомлення його учасників з азами та етапами повного циклу знімального процесу.

Протягом 4-х днів 3 робочі групи, під керівництвом діячів зі сфери кіномистецтва, пройдуть шлях від формування ідеї, до створення готового відео на твори сучасних українських поетів. Окрім зйомок, на Фестивалі відеопоезії CYCLOP відбудеться презентація та оговорення результатів роботи команд й показ змонтованих відео.

Проект містить конкусну складову. Переможці «Лабораторії» отримають дипломи, відзнаки та призи від партнерів Фестивалю CYCLOP. Матеріали «Лабораторії» також братимуть участь у подальших проектах фестивалю, демонструватимуться у різних містах країни, та в рамках програми «українська відеопоезія” на тематичних міжнародних фестивалях.

Етапи реалізації

  1. 1-31 жовтня | Прийом заявок.
  2. 1-10 листопада | Формування команд. Кількість учасників команди – 3 людини. Кожною командою опікується 1 куратор. Куратори: режисери Олеся Моргунець-Ісаєнко, Оганнес Хачатрян та Сергій Жерехов.
  3. 19-21 листопада | Зйомки, монтаж. Жеребкування творів (вірші Олега Лишеги) між учасниками. Формування ідеї, розподіл ролей у командах, знімальний процес.
  4. 22 листопада | Показ, визначення й нагородження команди-переможця. Демонстрація відзнятих робіт в рамках показів фестивалю відеопоезії CYCLOP. Оговорення та аналіз матеріалу. Голосування за кращу роботу. Відзначення команди-переможця «Відеопоетичної Лабораторії» на Церемонії нагородження Фестивалю CYCLOP.

Хто може взяти участь?

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі. Особлива увага при доборі приділятиметься відео-портфоліо кандидатів та мотиваційному листу :)

Аби взяти участь у проекті ви маєте:

  1. бути громадянином України;
  2. мати базові знання та навички у відеозйомці;
  3. заповнити Форму заявки: http://goo.gl/forms/pjhwVtb2FV
  4. бути готовими приділити 4 дні (19-22 листопада) участі у «Лабораторії».

Терміни прийому заявок: з 1-го по 31-ше жовтня 2015 року.
Форма заявки для участі у Проекті «Відеопоетична Лабораторія»: http://goo.gl/forms/pjhwVtb2FV
Контактна адреса для питань та пропозицій: info@cyclop.in.ua
Важливо! Фестиваль не компенсує витрати на покриття дороги, харчування й поселення у м. Київ.


Партнери проекту: Національний центр Олександра Довженка, Культурний Кластер Довженко-Центр, Fedoriv Hub, Фундація Дарини Жолдак, Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Журнал «ШО», Журнал «Личности», Книжки-картини KNIGLI.
Результати роботи Першої Лабораторії — http://cyclop.in.ua/archives/2773

Leave a Reply