Фестиваль CYCLOP їде у Вінницю

By 23.05.2015Події
07255693

З 22 по 24 травня у Вінниці відбудеться перший Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» (Intermezzo Short Story Festival), що присвячено постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864, Вінниця – 1913) та 150-й річниці від дня його народження. Програмні події фестивалю обертатимуться навколо теми «Життя у посттравматичному просторі». Учасниками фестивалю стануть понад 50 українських і європейських митців.

Учасники фестивалю – українські та європейські літератори, письменники, сценаристи, режисери, менеджери культури, музиканти, художники, громадські діячі, лектори. Серед них кінорежисер та есеїст Кшиштоф Зануссі (Польща), найтитулованіший балканський прозаїк сучасності Міленко Єрґович (Хорватія), письменниця, філософ та есеїст Оксана Забужко (Україна), директор фестивалю «Opowiadanie» у Вроцлаві Марцін Гамкало (Польща), перекладачка Юстина Чеховська (Польща), літературознавець Марко Пулері (Італія), поет та автор оповідань Василь Махно (США-Україна), кінорежисерка та письменниця Іра Цілик (Україна), новелістка Юлія Федорчук (Польща), українські майстри короткої прози: Софія Андрухович, Лариса Денисенко, Євгенія Кононенко, Катерина Калитко та інші.

Програма фестивалю складатиметься насамперед із зустрічей з митцями, авторських читань та кінопоказів у різних локаціях міста та околиць, відкриваючи відвідувачам багату культурну та історичну спадщину Вінниці; а також із воркшопів для молодих письменників, сценарних лабораторій, цікавих культурологічних лекцій, дискусій, музично-літературних та трансмедійних перформансів, книжкових презентацій, вечорів поезії, виставок і т.д


 

На Фестиваль Intermezzo до Вінниці їде й команда Фестивалю відеопоезії CYCLOP.

Люди поєднували слова із зображеннями впродовж століть. Текст взаємодіяв та утворював вражаючі комбінації з найрізноманітнішими формами та видами мистецтв. Письмові та усні слова об’єднувалися з візуальними засобами, відкриваючи нові обрії та виміри існування логосу та ідеї.

Найперші кінострічки містили текст, і часто то був текст поетичний. В більшості фільмів присутні поетичні прийоми, в свою чергу поезія часто використовує методи, адаптовані з кіно, наприклад — різкий монтажний перехід. І література, і кіно або передають враження, або є «досвідом в собі», тож в цьому сенсі вони вже давно об’єдналися…

23 травня, у саду Літературно-меморіального музею М. Коцюбинського, ми будемо говорити про приклади єднання літератури та кіно й знайомити з кращими українськими відеопоетичними роботами, що виникли в результаті партнерства та діалогу словесного та візуального.


 

23 травня. Початок о 21:00. Вхід: вільний.
м. Вінниця, Сад Літературно-меморіального музею М. Коцюбинського, вул. І. Бевза, 15
«Література в кіно». Презентація Фестивалю відеопоезії CYCLOP. Модератор — Поліна Городиська.

Фестиваль Intermezzo — Програма: http://litcentr.in.ua/news/2015-05-22-3343
Фестиваль відеопоезії CYCLOP: http://cyclop.in.ua/