Українська відеопоезія у Ріо

By 02.03.2015Новини
hypnosis

З весною прийшли добрі новини. У 2014 році Фестиваль відеопоезії «CYCLOP» запустив новий проект під назвою «Відеопоетична лабораторія». Протягом 3-х днів 3 робочі групи, під керівництвом діячів зі сфери кіномистецтва, пройшли шлях від формування ідеї, до створення готового відео на твори Грицька Чубая.

Презентація результатів роботи команд, показ змонтованих відео та глядацьке голосування вібулися на самому Фестивалі «CYCLOP», що проходив в Києві 21-23 листопада 2014 року.

На думку глядачів та гостей фестивалю, кращою роботою проекту «Відеопоетична лабораторія»-2014 стала відеопоезія на вірш Грицька Чубая «Гіпноз», що була створена командою під керівництвом українського режисера та сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука, до складу якої увійшли Юлія Вротна, Євген Балинець, Назар Балинець.

Відео, що було відзняте протягом реалізації проекту, пропонується до показу на різних українських та міжнарожних, літературних та кінофестивалях. Й 1-го березня ми отримали звістку, що роботу-переможець «Гіпноз» було відібрано з поміж 4000 заявок на The Rio Festival of New Cinema у категорії «one minute story». Відео цієї категорії буде представлено на сайті фестивалю, а також продемонстровано на The Rio Festival of New Cinema, що проходитиме у Ріо з 1-го по 5-те квітня.

The Rio Festival of New Cinema є частиною The Film Festival Network, що виступають кураторами невеликих фестивалів по всьому світові. Це фестивалі з різних кінематографічних стилів, що висвітлюють нових, чудових світових художників та досліджують нові шляхи, де «кіно» перетворюється на глобальній демократичний діалог.

За словамі організаторів, їх мета полягає в тому, щоб поширити любов до кіно далеко і широко. «Ми хочемо демократизувати кінематографічний процес. Щоб усі робили фільми та мали нагоду бути запрошеними на фестивалі, незалежно від того, в якій частині планети вони знаходяться».
Сайт Фестивалю: http://theriofestival.org/ Твіттер: https://twitter.com/FilmFestNet