Українська відеопоезія в Афінах.

By 26.11.2014Новини
bb3b52a5d_o

Тим часом українська відеопоезія продовжує подорожувати світом.

28 листопада у Афінах (Театр «EMBROS») відбудеться International Film Poetry Festival 2014.
Події фестивалю проходитимуть у двох зонах. На першій відбуватиметься показ відеопоезії з усього світу (Америка, Азія, Європа, Африка). Друга зона стане крос-платформою для співпраці та імпровізацій музикантів з поетами та візуальними художниками.

Про своє бачення сенсів та української відеопоезії Фестивалю «CYCLOP» розповіла одна із засновниць грецького «International Film Poetry Festival» Сіссі Доутс’ю (Sissy Doutsiou): «Україна є і завжди була у пастці між тоталітарними режимами Європи та Росії. Виявлення різних видів культурних і політичних протиріч, що проявляються в українському суспільстві, дають українським художникам творчий, філософський інструментарій, що демонструє нам багато корисних розумінь. У відеопоезі Юрія Соломко та Ірини Шевченко «День народження» («Birthday») ми бачимо просте людське життя, що бере реванш у абсолютних пам’ятників гнітючого етерналізму. Український митець Кирило Поліщук віддає данину Кафці, одному з найвідоміших авторів, що у своїх творах піднімає тему тоталітаризму й інстинктивної людської боротьби за свободу.»

Обрані до показу українські відеопоези:

  • «День народження» [3’12] — Юрій Соломко та Ірина Шевченко (Харків)
  • «Кафка» [2’16] — Кирило Поліщук (Кіровоград)
  • «Дорослішають» [2’27] — Євген Цимбалюк (Миколаїв)

The International Film Poetry Festival 2014 є спробою створити відкритий суспільний простір для творчого самовираження усіх тенденцій та потоків сучасної візуальної поезії.

Вважливо зазначити, що цей фестиваль є частиною контркультурної діяльності Void Network та + the Institute [for Experimental Arts], є ніким не спонсорованим, не комерційним, з вільним входом на усі події. Фестиваль покриватиме витрати (2000 плакатів, 15,000 флаєрів, високоякісне технічне обладнання, т.і.) з доходів у барі фестивалю. Митці та організації беруть участь у фестивалі на безоплатних, добровільних засадах.

Void Network почали організовувати вечори мультимедійної поезії у 1990 році. Void Network та + Інститут [for Experimental Arts] вважають, що вечори Мультимедійної поезії та Відеопоетичні покази створюють вібрацію у серці Метрополісу, надають нагоду новій аудиторії познайомитися з сучасною поезією та відкривають нові творчі простори цього давнього мистецтва.

Сайт Фестивалю: http://theinstituteinfo.blogspot.com
Програма показу: http://issuu.com/sissydoutsiou/docs/artists_2014
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/1047198391972232/

Leave a Reply