7 листопада українську відеопоезію покажуть в Аргентині.

By 13.10.2014Новини
a0dcb-001

5-9 та 28 листопада у Буенос Айресі та 11-13 грудня у Мендосі пройде V-й Міжнародний фестиваль відеопоезії «VideoBardo». Фестиваль «CYCLOP» вже знайомив українських глядачів з кращими відеороботами учасників цього фестивалю у 2012-му році. Тим часом, вони продовжують своє інснування й проводять новий фестиваль!

Цьогорична програма аргентинського фестивалю міститиме й блок україської відеопоезії. До плей-листу потрапили роботи Мар’яни Максим’як «Тонка нитка води» (м.Львів), Нії Нікель «DIGITAL» (м.Київ), Олі Михайлюк «Зміна декорацій» (м.Київ) й Олени Самойленко «Безсмертна людина» (м.Антрацит-Київ).

Показ відбудеться 7 листопада у Школі мистецтв Леопольдо Марешаля (J. M. de Rosas 5975, Ruta 3 – Km 21. Isidro Casanova, pcia. de Buenos Aires). Координатором показу виступить команда Матанзи Номада (Андреа Тротта, Фелікс Торрес, Себастьян Лінардо та Максімо Пагано).

«VideoBardo» про Відеопоезію:
«Під Відеопоезією ми розуміємо будь-який аудіовізуальний твір, де вербальна мова (слова, літери, говоріння, письмо, знаки) відіграє головну роль та має специфічне, трансформативне трактування. Таким чином, три поля (образ в русі, звучанні та вербальній формі) взаємодіють одне з одним, щоб створити четверту реальність, що і є відеопоетичним твором. Тобто, у відеопоезії вербальна мова має візуальне, звукове, тілесне та фізичне втілення.»

«Hi, Cyclop!» — Привітання з Аргентини)

Міжнародний фестиваль відеопоезії «VideoBardo»

м. Буенос Айрес, Аргентина

Заснований в 1996 році журналом поезії «Bardo», «VideoBardo» являє собою збірку віршів, відео та незалежного мистецтва. Мета його існування — архівація, поширення, дослідження, теоретичні дискусії, виробництво та навчання на мові відеопоезії. «VideoBardo» є одним з найважливіших міжнародних архівів у своєму роді. З його допомогою організовується Міжнародний фестиваль відеопоезії; його надбання представлені в найбільших як громадських, так і незалежних музеях світу, зокрема в Аргентині, Уругваї, Колумбії, Мексиці, США, Канаді, Іспанії, Франції, Німеччини, Італії та Індії.

«VideoBardo» підтримує культурний обмін з іншими фестивалями. Відеопоезія тісно пов’язана з поезією як такою, експериментальною або поліпоезією (візуальною та звуковою), відеоартом та перфомансом, тому ці стилі також розроблені і представлені на фестивалі.

Сайт: http://www.videopoesia.com
Cайт фестивалю-2014: http://festivaldevideopoesia2014.wordpress.com/

Leave a Reply