Laboratory Три робочі групи пройдуть шлях від формування ідеї
до створення відео на твори сучасних українських поетів.

«ВІДЕОПОЕТИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ» — проект Фестивалю CYCLOP,
що передбачає створення умов для креації та популяризації Відеопоезії
як жанру та явища кіномистецтва, а також ознайомлення його учасників
з азами та етапами повного циклу знімального процесу.

Немає часу пояснювати — знімай!

Відеопоетична Лабораторія фестивалю «CYCLOP» шукає відчайдушних і зухвалих візуалів!) Ми пропонуємо: прекрасну поезію, мегакрутих кураторів, мінімум часу і максимум свободи.

За три дні наші команди пройдуть шлях від тексту до фільму, перетворивши на відеопоезії вірші Олега Лишеги. На них очікують пошук образів і концепцій, втілення отриманої ідеї за допомогою бездушної техніки та підручного реквізиту, палкі суперечки з приводу методів і засобів, напружений монтаж, хвилююча презентація робіт, нещадна критика і визнання глядачів.

Цього року учасники Відеопоетичної Лабораторії CYCLOP отримають повну свободу: знімати і монтувати відео можна де завгодно, і на це є цілих три дні. Але розслабитися не дадуть суворі, але справедливі куратори з Арт-центру Довженка, які поділяться безцінним досвідом і підкажуть, як втілити найбожевільніші задуми.

Пам’ятайте: відеопоезія – це не просто гарний кліп до вірша, що збирає оплески та лайки. Це шанс вловити невловиме, поєднати непоєднуване, і, схопивши те, що манить, але завжди лишається між рядків, створити нову реальність. Більшу, ніж текст, поетичнішу, ніж кіно, і потужнішу, ніж музика. Творіть, надихайтеся й надихайте!)

Етапи реалізації

1. Прийом заявок

1-31 жовтня – 1 листопада
Старт промоції проекту та прийому заявок на участь в ньому.

2. Формування команд

1 листопада –10 листопада
Кількість учасників команди – 3 людини. Кожною командою опікується 1 куратор. Куратори: режисери Олеся Моргунець-Ісаєнко, Оганнес Хачатрян та Сергій Жерехов.

3. Зйомки, монтаж

19-21 листопада
Жеребкування творів (вірші Олега Лишеги) між учасниками. Формування ідеї, розподіл ролей у командах, знімальний процес.

4. Показ, нагородження

22 листопада
Демонстрація відзнятих робіт в рамках показів фестивалю відеопоезії CYCLOP. Голосування за кращу роботу. Відзначення команди-переможця на Церемонії нагородження Фестивалю CYCLOP.

Форма заявки на участь у Другій «Відеопоетичній Лабораторії» Подати заявку!

Огульно

Протягом 4-х днів 3 робочі групи, під керівництвом діячів зі сфери кіномистецтва, пройдуть шлях від формування ідеї, до створення готового відео на твори сучасних українських поетів.

Окрім зйомок, на Фестивалі відеопоезії CYCLOP відбудеться презентація та оговорення результатів роботи команд й показ змонтованих відео.

Конкурс

Проект містить конкусну складову. Переможці «Лабораторії» отримають дипломи, відзнаки та призи від партнерів Фестивалю CYCLOP.

Матеріали «Лабораторії» також братимуть участь у подальших проектах фестивалю, демонструватимуться у різних містах країни, та в рамках програми «українська відеопоезія” на тематичних міжнародних фестивалях.

Хто може взяти участь?

Цільова аудиторія: молоді митці та студенти. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі. Особлива увага при доборі приділятиметься відео-портфоліо кандидатів та мотиваційному листу :)

Терміни прийому заявок: 01.10 – 31.10.
Контактна адреса для питань та пропозицій — info@cyclop.in.ua.

Результати Першої «Відеопоетичної Лабораторії» Подробиці